Naujienos

2018-10-17

Vertintojus stebina Lietuvos statybininkų žinios ir gebėjimai

Statybos darbuotojų vertinimo sistemos STATREG vertintojus maloniai stebina puikūs Lietuvos statybininkų-darbininkų žinios ir gebėjimai.
„Statybininkų vertinimai įsibėgėja ir jau turime pirmąjį dešimtukininką, - šypsosi STATREG sistemos koordinatorius Robertas Encius. – Juo tapo 38-erių metų UAB „Naresta“ brigadininkas Tadeuš Gušča. Su Statybininko kortele susietame STATREG Statybininko profilyje puikuojasi V lygio, pagal Lietuvos kvalifikacijų sandarą, kompetencijos monolitinių konstrukcijų betonavimo ir surenkamų gelžbetoninių konstrukcijų montavimo srityse“.Šiandien statybininkas jau ne tik turi išmanyti savo amatą, bet ir turėti specialius įgūdžius, kaip tinkamai atliekant vieną arba kitą darbą, įrengiant vieną ar kitą sistemą pasinaudoti informacinių technologijų priemonėmis, naudotis specializuota programine įranga, moderniais šiuolaikiškais prietaisais bei įrankiais.

STATREG kompetencijų vertintojai savo darbą pradėjo tik šių metų birželį ir jau per nepilną pusmetį įvertino 440 darbininkų. Iš 82 šiemet surengtų vertinimų kol kas tik vienintelis vertinamasis pelnė visų trijų vertintojų aukščiausius balus.

„Kolegų draugiškai vadinamas Tadiku, „Narestos“ brigadininkas – tikras autoritetas savo kolegoms. Savo pasisakymuose kolegos ne vieną kartą pažymėjo, kad jiems pagal pareigas šio ar ano žinoti nereikia, nes jei ko prireikia, tai pakanka pasiklausti brigadininko Tadiko ir daryti taip, kaip jis pasakys. O jei klausimas labai sunkus ir jei kas galėtų žinoti atsakymą, tai tik Tadikas“,- pasakoja apie savo įspūdžius STATREG vertintojai.

Darbininkui nebūdinga didžioji darbo dalis – kompiuteris su braižymo programa. Tačiau, Tadeušo įsitikinimu, tai yra būtina, nes taip greičiau ir tiksliau galima rasti brėžiniuose reikalingą informaciją, net jei ji tekstu ir neparašyta. Kad greičiau ir tiksliau galima ją būtų perduoti vykdymui – kompiuteris visada yra nešiojamoje stoginėje. Brigadininkas jau planuoja ir kitą vertinimą – norėtų pasimokyti ir pradėti dirbti su skaitmeniniu statinio modeliu vietoje dabar naudojamų brėžinių!

„Labiausiai mus nustebino ne tik išsamios žinios, bet ir ne mažiau sumanus jų pritaikymas savo brigados darbe, paprasti, ūkiški, taiklūs sprendimai, naudojama įranga ir net darbo procesų patobulinimai“,- pasakoja vertintojai.


2018-07-13

Vyko pirmųjų STATREG rezultatų aptarimas

Liepos 10 d. buvo surengta diskusiją su STATREG veiklose jau dalyvaujančiais ir prie iniciatyvos netrukus ketinančiais prisijungti specialistais ir įmonių atstovais. Susitikime buvo aptarti pirmieji kompetencijų vertinimo rezultatai ir išklausyti pasiūlymai proceso tobulinimui.

Šiltasis metų laikas darbingas ne tik statybvietėse – LSA Kompetencijų vertinimo skyrius jau surengė kompetencijų vertintojų, įmonių personalo vadovų mokymus, organizavo pirmuosius darbininkų kompetencijų vertinimus įmonėse. STATREG jau turi 13 ekspertų – kompetencijų vertintojų, o iniciatyvos įgyvendinime jau aktyviai dalyvauja tokios įmonės kaip „Eikos statyba“, „Raseinių statyba“, „Hidrostatyba“. „Alvora“, „Naresta“ ir kitos.
2018-06-21

Prasidėjo darbininkų kompetencijų vertinimas įmonėse

Birželio 20 d. vyko įmonės „Eikos statyba“ darbininkų kompetencijų vertinimas. Šios įmonės darbininkų grupės teorines žinias ir praktines kompetencijas tikrino patvirtinti STATREG kompetencijų vertintojai.

Duomenys apie darbininkų kompetencijas ir jų lygį atsidurs STATREG sistemoje, o darbuotojams bus išduotos Statybininko kortelės.

Teorinėje kompetencijų vertinimo dalyje darbuotojai žodžiu atsako į klausimus iš atitinkamos kompetencijų srities. Praktinių įgūdžių vertinimas atliekamas darbo vietoje arba priskirto profesinio rengimo centro mokomojoje bazėje.

Įvertinti darbuotojai, būdami STATREG naudotojais ir turėdami Statybininko korteles, galės greitai ir patogiai įrodyti savo profesinių kompetencijų lygį ir naudotis kitomis STATREG naudomis. Darbdaviai galės naudotis STATREG kaip patogiu įrankiu tvarkyti ir valdyti informaciją apie savo darbuotojų kompetencijas.

Artimiausiu metu numatyti darbininkų kompetencijų vertinimai ir kitos Lietuvos statybininkų asociacijos įmonėse.

 

2018-06-12

Patvirtinti STATREG kompetencijų vertintojai

Birželio 1 d. Vilniuje vyko mokymai, kuriuose statybos darbų ekspertai buvo ruošiami vykdyti darbininkų kompetencijų vertinimo veiklas.

Mokymus organizavo Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Kompetencijų vertinimo skyrius, įgyvendindamas STATREG iniciatyvą.

Dalyviams buvo išduoti mokymo programos išklausymą patvirtinantys pažymėjimai, o LSA patvirtino 13 STATREG kompetencijų vertintojų sąrašą.

Kompetencijų vertintojai tikrins statybos darbininkų, siekiančių jų kompetencijų pripažinimo, žinias ir praktinius įgūdžius. Šiai veiklai buvo atrinka kompetentingų specialistų, atitinkančių iškeltus reikalavimus, grupė.

Kompetencijų vertintojų mokymai toliau vyks periodiškai siekiant pasirengti efektyviam darbininkų kompetencijų ir kvalifikacijų vertinimo sistemos darbui, o vertintojų sąrašas ateityje pasipildys naujais specialistais.

  

 

2018-04-03

Reikalingi  kompetencijų vertintojai

Šiuo metu ieškome kompetencijų vertintojų. Kompetencijų vertinimas ir kvalifikacijos suteikimas yra atsakingas ir svarbus darbas, todėl bus atrinkti kompetentingi statybos sektoriaus specialistai, kuriems keliami šie reikalavimai:

  • darbinė patirtis: ne mažesnė kaip 6 metai praktinio darbo vertinamoje srityje arba vertinimo darbininkų atliktų darbų praktikoje ar mokymo įstaigos praktinio mokymo bazėje t.y. praktinio mokymo bei darbų kokybės kontrolės srityse. Daugiau informacijos apie kompetencijų vertinimo sritis: kompetencijų vertinimo veiklos sritys;
  • išsilavinimas: aukštasis, aukštesnysis ar profesinis išsilavinimas ir 4 kvalifikacijos lygio (pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą) patvirtinimas vertinamoje srityje;
  • kvalifikacija: atestuotas vadovas statybos pagrindinių techninės veiklos sričių (išduotas VĮ SPSC ar kitos įgaliotos organizacijos arba kitas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas atitinkamoje vertinimo srityje);
  • rekomendacijos: ne mažiau kaip 3 rekomendacijos (iš jau patvirtinto kompetencijų vertintojo, turinčio VĮ SPSC ar kitos įgaliotos organizacijos atestatą, inžinieriaus, darbdavio). Šiame etape nereikės pateikti rekomendacijos iš jau patvirtinto kompetencijų vertintojo.

Kompetencijų vertinimo veiklos ir mokymai taip pat bus organizuojami ir regionuose, todėl kompetencijų vertintojams gali tekti vykti į mūsų pasirinktus centrus. Planuojama, kad pradžioje šiam darbui reikės skirti 1-ą darbo dieną per mėnesį. Informuojame, kad yra numatytas apmokėjimas už atliktą darbą. Kompetencijų vertinimas vyks vadovaujantis suderintu grafiku, apie kurį informuosime iš anksto.

Jeigu jus sudomino šis skelbimas ir atitinkate išvardintus kriterijus, susiekite su mumis. Daugiau informacijos: info@statreg.lt arba telefonu: 8 5 2622553.

 

 

2018-04-02

Pradėjo veikti atnaujintas STATREG portalas

Informuojame, kad nuo 2018 balandžio 3 dienos pradėjo veikti atnaujintas STATREG portalas. Jame patalpinta daugiau informacijos, prasiplėtė portalo funkcionalumas, todėl atsirado daugiau galimybių jo naudotojams. Kviečiame išbandyti bei aktyviai naudotis šiais privalumais.

Portalas nuolat vystomas, todėl būsime dėkingi jei padėsite mums tobulėti. Pastebėję trūkumų, susisiekite su mumis: info@statreg.lt arba telefonu: 8 5 2622553.

{{msg}}